Velikonoční trhy, zahrádkářské novinky a uklízíme Líšeň

Milé sousedky a sousedé,

je tady jaro a s ním i naše barevné novinky:


Velikonoční trhy se povedly

Na velikonočních dílnách během trhů jste s námi stihli dvě desítky pomlázek, tři a půl domácího mazance, nepočítaně vajec a zajíčků, spoustu podpisů pod petici za rekonstrukci Orlovny a dvaasedmdesát nápadů do pocitové mapy.Hlavně pocitová mapa je pro nás důležitá, protože chceme vědět, kde se Vám v Líšni líbí, kde zase tolik ne a jaké změny navrhujete. Na Vašich názorech nám záleží, i když zrovna není volební kampaň  – a budeme rádi za každý návrh, který budeme moct prosadit.
 

Záhonky budou – i když jinak, než jsme čekali

Jak víte, po říjnových koaličních jednáních skončili Sousedé v opozici. To nám samozřejmě nedává až tolik možností realizovat náš volební program. Nicméně my se nevzdáváme a i z opozice na jeho realizaci tvrdě pracujeme. A úspěch se dostavil dříve než jsme sami čekali.

V minulém newsletteru jsme Vám napsali o připravovaném programu adopce zeleně. Připravili jsme návrh pravidel a vzor žádosti. Pak jsme začali vyjednávat s ostatními stranami o podpoře. První za kým jsme šli byl pan místostarosta Příborský, který má tuto oblast na starosti.

Dlouho se nic nedělo, ale jak jsme náhodou zjistili na stránkách radnice, nakonec se pan místostarosta pro náš nápad nadchl a s každým žadatelem věc osobně vyřídí. Nebyl by to ale on, kdyby by si do našeho nápadu přece jen něco nepřidal. Takže není možné žádat o přidělení záhonu kdykoli, ale pouze do 30. dubna. Tak neváhejte, hlaste se a dejte vědět všem svým známým. Když nám pak pošlete fotku svého záhonu, budeme rádi.


Děláme Líšeň hezčí

Veřejný prostor je pro nás důležitý a jedním z míst, které máme rádi, je zahrada Orlovny. Je to místo pro všechny, maminky s kočárky tam najdou kamarády na povídání, senioři klid a děti místo na hraní. Po zimě teď zahrada potřebovala trochu péče, tak jsme se sešli a pomohli ji uklidit.A ještě pokračujeme. Zítra v sobotu šestého se v celém Česku uklízí, akcí je víc než tři tisíce. Jasně že se zapojíme a uklidíme spolu sídliště, od Rokle kam až to půjde. Přidejte se k nám: začínáme už v devět a až skončíme, můžeme si něco opéct v jedlém parku:

Jak jsme slíbili, bylo to barevné. Těšíme se na viděnou při úklidu nebo kdykoliv jindy a brzo se znovu ozveme. Neváhejte taky napsat, co můžeme v Líšni dělat ještě líp.

Vaši Sousedé