ZÁHONKY BUDOU! BUDOU?

Jak víte, měli jsme ve volebním programu adopci veřejné zeleně, abyste si mohli udělat zahrádku třeba i na sídlišti. Nachystali jsme zdůvodnění, směrnici i jednoduchý formulář a zeptali se vás, jak se vám celý záměr líbí. Líbil se hodně.

Pracovní verze dokumentů jsme už začátkem roku dali panu místostarostovi Příborskému, protože nám to přišlo fér. Jsme v opozici a stáli jsme o jeho názor a připomínky. Mezitím jsme plán upřesňovali i s dalšími stranami, protože tak si politiku představujeme – jako spolupráci pro hezčí Líšeň.

Pan místostarosta Martin Příborský si ji ale představuje jinak. Když jsme teď oznámili, že chceme zahrádky dát k hlasování na nejbližší zastupitelstvo, zveřejnil celý plán pod svým jménem:
https://www.brno-lisen.cz/program-podpory-okrasnych-z…/t7385

Teze o veřejném prostoru vzal úplně přes kopírák, hlavní body směrnice taky. Zase ale musíme uznat, že přidal omezení povolených květin, zbytečný termín do 30. dubna, nějaké sankce, a hlavně své telefonní číslo.

Máme z toho smíšené pocity. Na jedné straně jsme moc rádi, že aspoň v nějaké podobě budete mít svoje záhonky. A přijde nám skvělé, že radniční koalice náš program oceňuje až tak moc, že ho vzala za svůj. Na druhé straně jsme trochu překvapení, protože tohle, pane kolego, tohle se nedělá.

Každopádně, jestli chcete slibovaný záhonek, ozvěte se prosím panu místostarostovi. Budeme držet palce a když nám pak pošlete fotky své zahrádky, budeme moc rádi. Ať se daří!