Zastupitel

Proč bydlet v Líšni?

Protože můžeme vzít děti do lesa a nemusíme tam jezdit autem. Protože je tady spousta spolků a aktivních lidí a každý se může zabavit. Protože všechno, co člověk k životu potřebuje, je blízko, a rodina s dětmi tady najde spoustu přátel.

Jak by se ještě mohla změnit k lepšímu?

Chtěl bych, aby sousedsky ožila i nová Líšeň. Často tady v panelácích žijí lidi vedle sebe, ale ne spolu. Generace, která Líšeň zabydlela v osmdesátých letech se baví mezi sebou, mladé rodiny s dětmi taky mezi sebou a večer se lidi vrací domů a se sousedy není co podniknout.

Takže se inspiruješ starou Líšní?

Inspiruju, ale nemá smysl tamní spolky kopírovat. Dovedu si představit třeba malý festival začínajících kapel, které tady jsou, nebo moderní divadlo, slam poetry… prostě akce, které přitáhnou sousedy z nové i staré Líšně. A my ze sídliště se zase naučíme jezdit pod kopec na tamní akce.

Kromě toho bych chtěl podpořit i setkávání mezi generacemi. Senioři mají zkušenosti a občas potřebují pomoct, mladí zase mají volný čas, má prostě smysl se spolu potkávat.

Dalibor je původní profesí středoškolský učitel a zastává pozici místopředsedy potravinové banky, je mu 40 let a bydlí na Strnadově ulici.