Zastupitel

Člen finančního výboru

Člen bytové komise

Medailonek:

Mgr. Bc. Michal Sadílek vystudoval na Právnické fakultě Masarykovy univerzity obor Právní vztahy k nemovitostem a o tuto problematiku se dále zajímá. Je členem hnutí Žít Brno, pro které je bytová politika jedním z nejvýznamnějších nástrojů, jak pozitivně ovlivnit situaci jednotlivých společenských skupin v městě.

Otázka pro volební kampaň 2018

Co je na Líšni nejlepší?

Líbí se mi, že je v Líšni spousta šikovných lidí, kterým není lhostejné místo, kde žijí. Teď třeba stojíme u mozaiky na Ondráčkově ulici, kterou vytvořili naši sousedé z ulice. Při úpravě potoka vznikla nezajímavá betonová zídka a sousedé vzali místo do svých rukou a vznikla tahle úžasná mozaika. To považuji za naprosto úžasné a myslím, že by městská část měla aktivní lidi podpořit a i další motivovat k podobným aktivitám.

Co považuješ za největší problém Líšně?

Za mě je to překotný a neřízený rozvoj zejména ve stavební oblasti. Je samozřejmě běžné, že se města a městské části rozvíjejí. Problém však vidím v neřízenosti až živelnosti tohoto rozvoje. Bez jakékoli návaznosti na lidské potřeby a infrastrukturu, hlavně dopravní.  Líšeň považuji za jednu z nejkrásnějších části Brna. Jsou zde místa s neopakovatelným charakterem, která by měla zůstat zachována.

A co s tím?

Řešení je bohužel dost obtížné. Jde o problém územního plánování, které je v Brně v dost žalostném stavu. Ani městská část ale není úplně bezmocná. Je účastníkem většiny stavebních řízení a má chránit veřejný zájem a zájmy obyvatel městské části. Může tak upozorňovat na nedostatky, odvolat se proti rozhodnutí stavebního úřadu, nebo i podat žalobu proti jeho nesprávnému rozhodnutí. Městská část zde nemá sice silné postavení, ale myslím, že ani tuto možnost nevyužívá naplno.

Michal je programátor, má 37 let a bydlí na Ondráčkově ulici.