Zastupitel

Člen kontrolního výboru

Neviděli jsme se už náhodou?

I když nejsem rodilý Líšňák, bydlím tady s menšími přestávkami přes 35 let. Vyrůstal jsem v sídlišti, ale dnes bydlím ve staré Líšni. Možná jsme se už potkali při stavění máje nebo jste šli taky jako krojovaní v průvodu? Ne? Tak že byste byli taky za maškaru na ostatcích? Taky ne? Tak potom to muselo být v Hobbylabu, když jsem měl kroužek s dětmi nebo na zahradě Orlovny na festivalu nebo na Mikuláše. To víte, jako předseda správní rady Pastelky musím dělat nejvyššího pekelníka. Pořád nic? Tak potom jsme se asi jen tak potkali na ulici, ale určitě už jsme se někde viděli…

Co se ti na bydlení v Líšni líbí?

Je tu všechno co člověk potřebuje, kousek do lesa a přitom pořád ve městě. A taky je tu spousta fajn lidí, ať si každý o Líšňácích říká, co chce, je to pravda. I když občas člověk na nějakého toho Marvana narazí. Jednoduše to tu mám rád a jsem tady doma.

Dalo by se něco zlepšit?

Vždycky je co zlepšovat. Přijde mi, že v dnešní uspěchané době je spoustě lidí jedno, co se děje v jejich bezprostředním okolí. Jejich domov začíná a končí vstupními dveřmi do domu či bytu. Pomalu už ani neznáme své nejbližší sousedy. Pro mne není domov, jen byt nebo dům, kde bydlím, ale jsou to i kamarádi, sousedé a okolí, ve kterém žiju. Líšeň byla vždy pověstná svým bohatým společenským životem a právě to z ní dělalo příjemné místo k bydlení a hezký domov.  Proto si myslím, že je potřeba maximálně podpořit všemi prostředky občanské aktivity, jejichž cílem je zvýšit zájem lidí o své bezprostřední okolí. Je jedno jestli je to kulturní nebo sportovní akce, jestli ji pořádá spolek, neformální sdružení nebo jedinec. Důležitý je výsledek. Díky němu může být Líšeň ještě lepším místem pro život, než je.

Ondra je akademickým pracovníkem na LF MU, má 37 let, a bydlí na Hřbitovní ulici.