Komise kultury

Medailonek:

MgA. Sylva Marková, Ph.D. vystudovala scénografii a následně teorii divadelní tvorby na DiFa JAMU v Brně. Od roku 2002 se pohybuje v divadelní praxi, není jí cizí ani kultura neživá. Orientuje se také v problematice grantové podpory nezřizované kultury.

Otázka pro volební kampaň 2018

Pocházíš z Líšně?

Ne, jsem náplava z centra.

V Líšni jsem našla přesně to, co jsem se bála, že odchodem z malebné uličky pod Špilberkem ztratím – sousedskou blízkost – ne tu dotěrnou, zvědavou a obtížnou, ale přátelskou a pomáhající. Kde jinde dostanete na ulici košík třešní? Kde jinde Vám není hloupé obejít ulici s prosbou o desítku klíč? Kde jinde nabídnete přebytky ze zahrádky sousedům?

Co je pro Tebe Líšeň?

Není to jen městská čtvrť, ze které je to stejně blízko na pole, k vodě, do centra nebo do lesa. Není to jen místo, které si zaslouží, abychom se o něj starali. Je to náš domov – těžko si dokážu představit lepší místo, kde by mohly naše děti vyrůstat!

Proč jsi se přidala k Sousedům z Líšně?

Není mi jedno, co se kolem mě děje, neumím lhostejně přihlížet. Na druhou stranu – hlasité upozorňování na nedostatky, vytýkání chyb a hledání problému tam, kde není, není podle mě ten nejšťastnější přístup. Pomoci místu, kde žijeme a něco pro něj udělat mi naopak smysl dává.

Sylva je scénografka, kostýmní výtvarnice a vysokoškolská pedagožka, má 41 let a bydlí na Zahradní ulici.